Produkt dnia
Producenci
Zestaw akcesoriów do wędzarni Borniak UW-70 oraz UW-150 Comfort 0
Zestaw akcesoriów do wędzarni Borniak UW-70 oraz UW-150 Comfort

Zestawy Borniak wyposażone są w kilka ciekawych akcesoriów dodatkowych które mają za zadanie ułatwić wędzenie. Ponieważ w sieci w zasadzie ciężko coś znaleźć na ich temat postanowiłem zebrać je w jednym miejscu i opisać a raczej przedstawić kilkanaście zdjęć obrazujących jak te akcesoria wyglądają. Tematy będą trzy i każdy dotyczyć będzie innego zestawu. Zaczynamy od:

Zestaw akcesoriów do wędzarni Borniak UW-150 oraz UW-70 Comfort

Bezprzewodowy termometr. Szpikulec wkładamy w wędzone mięso i zostawiamy razem z termometrem obok wędzarni. Druga część jest odbiornikiem tego termometru i możemy ją postawić na stole w domu lub nosić ze sobą przyczepioną do paska. Termometr ma również zaprogramowane optymalne temperatury dla różnego rodzaju drobiu i innych mięs i poinformuje nas alarmem w przypadku osiągnięcia żądanej temperatury wewnątrz wędzarni.

Termometr bezprzewodowy cały zestaw

Mocowanie termometru w ustawieniu - termometr na stolik


front odbiornika

Mocowanie termometru w ustawieniu - na pasek

termometr przypięty do spodni

W zestawie znajduje się również osuszacz który montujemy przed wędzeniem w otworze na generator dymu. W ten sposób wykorzystując dodatkowo grzałkę w komorze osuszamy nasze wędliny. Dlaczego?. Ponieważ do mokrych wędlin łatwiej wszystko przywiera i jeżeli zaczniemy wędzić bez osuszenia kolor naszych produktów może znacząco obiegać od pożądanego.

 Osuszacz/wentylator do osuszaenia wędlin przed wędzeniem

Solidny pokrowiec wykonany jest z wysokiej jakości materiału. Wyposażono go również w specjalną kratkę wentylacyjną która ma za zadanie zapobiegać wilgoci.

Pokrowiec na wędzarnie Borniak

Wentylacja w pokrowcu Borniak

Oznaczenie że jest to produkt Polski klasy premium

Adapter zimnego wędzenia przydaje się głównie w przypadku wędzenia jak np. łosoś ale również wędlin które nabierają wyjątkowego smaku. Jeżeli nie zastosujemy adaptera grzałka która spala wiórki i w ten sposób produkuje dym może rozgrzać wędzarnie nawet do 40 stopni natomiast pożądana temperatura do zimnego wędzenia to ok 20-25 stopni Celsjusza. Montaż polega na odłączeniu generatora dymu i w jego miejsce włożeniu rury przez którą tłoczony będzie ochłodzony dym. Generator montujemy na adapter i przekładamy do niego miskę na spalone wiórki. W zestawia nie znajduje się rura ponieważ mogłaby zostać uszkodzona w transporcie do klienta. Samą rurę spiro można kupić w sklepie z artykułami budowlanymi a jej średnica to 10 cm.

Adapter zimnego wędzenia podłączony do wędzarni

adapter zimnego wędzenia bez podłączonego generatora dymu 

Adapter zimnego wędzenia Borniak z podłączonym generatorem dymu

Nie będę tu przedstawiał zdjęć półek czy haków ponieważ są one widoczne w sklepie na zdjęciach produktów i nie są aż tak skomplikowanymi urządzeniami żeby coś na ich temat dodawać w tym miejscu. Dla przypomnienia dodam tylko że w zestawie Comfort występują w następujących ilościach:

  • Półka 3 szt.
  • Haki S asymetryczne (5szt.)
  • Haki podwójne (5szt.)
  • Hak do ryb typ 21 (1szt.)
  • Siatka wędliniarska roz. M 5m

I ostatnim fajnym dodatkiem w tych wędzarniach jest zestaw wiórków do wędzenia w ilości 10 litrów wykonanych z różnych drzew.

Zrębki, wiórki do wędzenia Borniak 10l

Różne zrębki wykonane z różnych drzew

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl