Produkt dnia
Wędzarnia domowa automatyczna Borniak UW-70 analogowa
Wędzarnia domowa automatyczna Borniak UW-70 analogowa
2 339,00 zł
Producenci
Jaką kupić butlę gazową do grilla? 4
Jaką kupić butlę gazową do grilla?

Zasilanie grilla:

Wszystkie grille gazowe zakupione w naszym sklepie przystosowane są do butli gazowych które można kupić w Polsce. Jeżeli jednak chcemy żeby butla zmieściła się w szafce grilla w niektórych przypadkach powinniśmy zaopatrzyć się butle kompozytowe BP lub AmeriGas. Butle te najczęściej zasilane są czystym propanem lub mieszanką gazów propan-butan. Wszystkie sprzedawane przez nas grille gazowe zaopatrzone są w standardowy reduktor do butli stalowych. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na inne butle konieczne będzie dokupienie reduktora na szybko-złącze "click-on". Jest to koszt ok. 30 pln i dostępny jest w tych samych punktach sprzedaży co butle. Wygoda tego rozwiązania polega na tym że nie trzeba używać żadnych kluczy do przykręcania. W tym miejscu uczulam że grille kupione poza granicami kraju w większości przypadków dostosowane są do innego ciśnienia gazu i posiadają inne reduktory oraz dysze.

Podsumowując mamy trzy rodzaje butli:

1 - Standardowa stalowa butla gazowa o pojemności 11 kg. Zmieści się we wszystkich modelach Broil King oraz niektórych grillach Napoleon oraz Landmann. Ma największą pojemność i na dłużej wystarczy. Butle te napełniane są gazem propan-butan lub czysty propan. Jej zaletą jest to że jesteśmy w stanie kupić ją niemal na każdej stacji benzynowej, gazowej lub w okolicach niektórych sklepów. To gwarantuje największą dostępność gazu nawet w dni świąteczne.

2 - "Dom Light" to butla która pusta waży 6,8 kg i pomieści w sobie 10 kg. gazu. Zmieści się w szafkach większości grilli a jej zawartość to czysty propan. Dostępna jest na niektórych stacjach benzynowych. Sugerujemy sprawdzenie czy w okolicy znajduje się jakiś dostawca tego produktu. Z informacji jakie do nas dobiegają sieć sprzedaży rozwija się bardzo dynamicznie.

3 - Najmniejsza i najlżejsza butla "Nano Gas" waży zaledwie 5 kg. i mieści w sobie 6,6 kg. czystego propanu. Powinna zmieścić się w każdej szafce grilla. Wypiera ona powoli i zastępuje butle BP. Jeżeli są Państwo posiadaczami butli kompozytowych BP które tracą już swoją ważność najprawdopodobiej otrzymacie w zamian taką właśnie butlę. Reduktor po BP również będzie pasował więc nie będzie konieczności jego ponownej wymiany.

W przypadku butli zreduktorem "click-on" powinniśmy zwrócić uwagę na zużycie gazu przez grilla. Jest to bardzo istotny element ponieważ osobiście spotkałem się już z dwoma przypadkami że nie działały przy grillach pobierających ponad 1,5 l/h. Reduktor po prostu odcina gaz i całkowicie uniemożliwia grillowanie. W przypadku zwykłych reduktorów oraz butli takich zgłoszeń jeszcze nie miałem.

Jak widać różnice nie są tak duże. Jeżeli przyjmiemy że standardowy grill gazowy spala ok 1 kg/h to butla starczy od 6 h do 11 h ciągłego grillowania. Oczywiście wszystko zależy od używanej mocy i od modelu grilla ale średnio waha się w tych przedziałach. Maksymalne zużycie gazu przy pełnym obciążeniu w dużych grillach może dojść nawet do 2 kg/h. Jeżeli chodzi o rodzaj paliwa czyli propan-butan czy czysty propan zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą który wytłumaczy różnice (tel: 512 922 386).

 Zdjęcie przedstawia wszystkie opisane rodzaje butli gazowych

 

Zapraszam do artykułów dotyczących budowy grilli gazowych

Komentarze do wpisu (4)

3 maja 2016

Fajny artykuł. Napiszcie jeszcze o różnicy w gazie bo nie każdemu będzie chciało się dzwonić.

11 listopada 2016

Moim zdaniem Nano butla jest najlepsza. Nie za ciężka, fajnie wygląda, ma nowoczesny, smukły design, a to, że tak łatwo się ja wymienia to juz ogólnie super.

3 października 2018

Jaki gaz powinien byc w butli do grilowania gazowego, ktory gaz bedzie zdrowszy. Odp. Na chwilę obecną bardziej polecamy czysty propan ze względu na chłodniejsze wieczory.

10 czerwca 2019

Jaka jest różnica w samym gazie? Czy po propanie nie będzie się tworzył osad na ruszcie? Czy to prawda czy nie ms to znaczenia? Odp. Z naszych obserwacji i doświadczenia nie tworzą się żadne osady. Najważniejsza różnica to temperatura przy jakiej gaz przekształca się ze stanu płynnego w lotny. Dla butanu jest to ok. -5 °C a dla czystego propanu -40 °C.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl