Produkt dnia
Wędzarnia domowa automatyczna Borniak UW-70 analogowa
Wędzarnia domowa automatyczna Borniak UW-70 analogowa
2 339,00 zł
Producenci
Grill gazowy - instalacja gazowa 0
Grill gazowy - instalacja gazowa

Dostajemy bardzo dużą ilość telefonów z prośbą o informację na jakiej zasadzie działa grill gazowy. Czy wystarczy kupić palniki żeby podłączyć gaz i jak to się robi. Na wstępie zaznaczam że nie mam specjalizacji w dziedzinie gazownictwa i nawet nie będę próbował udzielać rad czy wskazówek związanych z podłączeniem całej instalacji. Postaram się pokazać na zdjęciach jak to wszystko wygląda bez zagłębiania się w szczegóły.

Wbrew pozorom nie jest to jakaś skomplikowana konstrukcja a wyróżnić w niej możemy

  • butlę z gazem
  • wąż z reduktorem
  • listwę z zaworami
  • dyszę
  • palnik

Palniki jakie mamy w sprzedaży dedykowane są do konkretnych modeli grilli i nie przerabiamy ich w żaden sposób. W chwili obecnej dostępne są w trzech długościach 36 cm, 40 cm oraz 44 cm i prezentują się następująco.

Palnik do grilla z miarką do mierzenia

końcówka palnika grilla gazowego Broil King szerokość krućca palnika grilla gazowego

 

Urządzeniem które odpowiada za dostarczenie gazu do palników jest listwa z pokrętłami do regulacji przepływu. W przypadku grilli Broil King są to zawory płynnej regulacji. Na końcu każdego zaworu znajduje się dysza z dziurką o odpowiedniej średnicy.

Listwa

Listwa z trzema zaworami płynnej regulacji

Dysza

Dyszka z otworem o odpowiedniej średnicy

Palnik tak naprawdę nasuwa się tylko na dyszę i nie występują tam żadne gwinty, uszczelki ani mocowania. Jak widać na zdjęciu poniżej jest również otwór którym pobierane jest powietrze niezbędne do prawidłowego spalania gazu.

Palnik i jego mocowanie na listwie

 Ostatnim elementem jest wąż z reduktorem który jest montowany do butli. Reduktor również musi być odpowiedni i przystosowany do ciśnienia gazu jakie jest w Polsce. Jest to oddzielny temat poruszony w innym artykule.

Wąż z reduktorem do butli

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl