Produkt dnia
Wędzarnia domowa automatyczna Borniak UW-70 analogowa
Wędzarnia domowa automatyczna Borniak UW-70 analogowa
2 339,00 zł
Producenci
Czyszczenie oraz konserwacja rusztów żeliwnych w grillach gazowych 0
Czyszczenie oraz konserwacja rusztów żeliwnych w grillach gazowych

Ruszta to jeden z ważniejszych elementów w grillu gazowym. Są one na wyposażeniu lepszych grilli co związane jest również z ceną urządzenia. Samo żeliwo ma wiele zalet. Stosowane jest do produkcji np. patelni dzięki czemu możliwe jest smażenie bez tłuszczu co czyni potrawę znacznie lżejszą dla naszego żołądka. Ruszta czy naczynia żeliwne nie wydzielają podczas grillowania żadnych substancji chemicznych i sprawiają że potrawy w ten sposób przygotowane są zdrowsze. Charakterystyczne jest również to że ruszta żeliwne stosowane w grillu mają wpływ na kontrolę temperatury w piekarniku. Wolno się rozgrzewają ale również powoli wytracają ciepło dlatego po przewróceniu potraw na drugą stronę temperatura momentalnie powróci do tej przez nas ustawionej. Pamiętajmy o tym fakcie i zwróćmy uwagę na ich grubość podczas zakupu.

 test grubości rusztów w grillach gazowych

Żeliwo rozgrzewa się równomiernie i doskonale nadaje się do zastosowań w grillach gazowych. Dobrze i systematycznie impregnowane będzie nam służyć wiele lat.

Sama impregnacja jest dziecinnie prosta ponieważ ruszta wystarczy nasmarować olejem jadalnym za pomocą pędzelka silikonowego lub spray'u do oleju.

Jeżeli zachodzi potrzeba ruszta żeliwne płuczemy tylko czystą wodą i od razu wycieramy do sucha np. papierowym ręczniczkiem. Robimy to jak najrzadziej, nie używamy żadnych detergentów a o zmywarce po prostu zapominamy. Jeżeli nie zdobędziemy się na grillowanie zimą zabierzmy ruszta w suche przewiewne miejsce.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl