Produkt dnia
Wędzarnia domowa automatyczna Borniak UW-70 analogowa
Wędzarnia domowa automatyczna Borniak UW-70 analogowa
2 339,00 zł
Producenci
Mobilna szafka grilla - obiektywna ocena 0
Mobilna szafka grilla - obiektywna ocena

Pochodzenie markowych grilli gazowych to w dużej mierze Canada lub Stany Zjednoczone. W krajach tych butla ma trochę inny kształt i jest niższa oraz bardziej pękata. Niestety nie każdy producent zadbał o to aby szafki grilli eksportowanych na polski rynek były zmodyfikowane pod naszą krajową standardową 11-tkę. W tym momencie jedyną firmą która to robi jest Broil King. Niektóre grille Landmanna również doczekały się takiej modyfikacji ale nie dotyczy to jeszcze wszystkich modeli. Oczywiście można sobie z tym poradzić kupując butlę mniejszą Nano lub Dom Gas natomiast musimy pamiętać że przepustowość ich reduktorów to max. 1,5 kg/h co nie wystarczy dla większych grili gazowych. Ich dodatkowe zabezpieczenie może spowodować że przy większym poborze gaz zostanie odcięty i całkowicie uniemożliwi grillowanie (więcej informacji Marcin tel: 512 922 386). W standardowym reduktorze do zwykłej 11-tki efekt taki nie występuje pomimo tej samej przepustowości. Butle te charakteryzują się również mniejszą pojemnością oraz dostępne są tylko w wybranych punktach sprzedaży o czym trzeba pamiętać ponieważ butla NANO jest o 40% mniejsza. Te wszystkie elementy sprawiają że warto przyjrzeć się szafce grilla i brać ją pod uwagę podczas wyboru nowego modelu.

Kolejna sprawa to kółka. Większość firm instaluje cztery jednakowe kółeczka do przemieszczania grilla. Zazwyczaj wszystkie są blokowane a w dwóch przednich znajdziemy pokrętła do poziomowania. Grill gazowy osadzony na takiej szafce bez trudności przestawimy na gładkim tarasie. Prezentuje się bardzo dobrze ponieważ kółka są zazwyczaj mało widoczne.

Szafka w grillu gazowym Imperial XLS

Szafka grilla Napoleon

Szafka grilla gazowego Napoleon

 

Zauważmy jednak że przemieszczanie grilla z takim rozwiązaniem po nierównym podłożu lub trawniku staje się niemal niemożliwe. To nie jest węglówka którą weźmiemy pod ramię i zaniesiemy w drugi róg ogrodu ponieważ nie rzadko grille te ważą w granicach 70 - 100 kg. Standardem jest ok 60 kg. Warto zastanowić się nad tym faktem i rozważyć model który na jednej osi ma większe koła.

Szafka grilla gazowego - duże koła

Materiał z jakiego wykonana jest szafka zależy od producenta. W przypadku lepszych marek można powiedzieć że wytrzymują długie lata. Co do tych tańszych grilli na pewno będzie gorzej i wszystko będzie zależało od miejsca przechowywania oraz zakrywania grilla pokrowcem.

Są to wg. mnie najważniejsze wady i zalety. Jak widać nie jest to jakaś skomplikowana konstrukcja i szafki grilli gazowych różnią się kilkoma elementami natomiast niektóre z nich uważam za kluczowe podczas wyboru grilla do mojego ogrodu. Proszę o pytania na które chętnie odpowiem biuro@polgrill.pl.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl